Šogad bija iespēja startēt jau savā 4. pasaules militārajā čempionātā. Pēc pāris slimošanām pavasara pusē, diemžēl sabojāju arī savu startu šajās sacensības, jo tieši pēdējo nedēļu pirms sacensībām, saķēru kādu vīrusu un tālāk sekojošās iesnas, kuras, protams, līdz čempionāta sākuma pieveicu bez stipras medicīnas iejaukšanās (viena pozitīva lieta arī ir), bet forma un normālas sajūtas bija diezgan sabojātas. Neskatoties uz to tā pat biju gatavs cīnīties un uzlabot savus rezultātus, jo pašsajūta nebija slikta, vairāk pievīla tieši fiziskā sagatavotība.

 

Vidējā distance: 

 

Dalībnieku skaits ļoti liels, tāpēc arī 1 minūtes intervāls 188 dalībniekiem. Apvidus bija zināms, kā arī tas mani nepārsteidza. Jau pēc malienas kausa zināju, ka orientēšanas prasmes šim rudenim esmu sagatavojis un nepieciešama tikai laba realizācija. Kopumā tas arī izdevās, veicu gandrīz pilnībā tīru skrējienu ar pāris vietām, kur zaudēju 2*10 sekundes un arī izvēlējos drošākus variantus. Beigās tas deva 23.vietu, kas mani apmierināja, bet diemžēl ātrums pietrūka, lai nokļūtu augstāk. Pagājušā gada 21.vietu neizdevās uzlabot.

 Garā distance:
1272441_624349414266089_1390230391_o

Garā distance arī nebija nekāds pārsteigums. Līdzīgi kā vidējā distancē veicu pietiekoši tīru skrējienu ar pāris neveiksmīgākām vietām distances beigu daļā, kad uz noguruma fona pieļāvu 2*40 sekundes. Iespējams bija arī kādas variantu kļūdas un epizodes, kur varēju izskriet veiksmīgāk (Apmēram 1 minūti). Visu distanci veicu viens, kas mani diezgan nogurdināja, jo sajūtas nebija pašas svaigākās un nebiju tam gatavs, gribējās kādu palīdzību no malas. Atkārtoju iepriekšējā gada skrējienu – 34.vieta.

 

Stafete:

 

Kopumā jau bija skaidrs, ka jebkurā gadījumā man var tikt tikai 2.etaps pirmajā komandā, bet bija atkarīgs arī no galveno rezultātu taisītāju etapu izvēles un veselības stāvokļa. Treneriem droši vien izvēlē bija grūta, bet bija jau skaidrs, ka Edgars nebūs pirmajā etapā, jo Mārtiņš nebija gatavs skriet pēdējo, kas nozīmēja, ka man būs otrā komanda, otrais etaps. Vēlāk tika izlemts skriet man pirmo etapu, lai būtu lielāka motivācija un iespējams Mazajam Jānim pirmais būtu par ātru. Uz pēdējiem resursiem savu etapu veicu ļoti labi, izvairoties no rupjībām un pieļaujot divas 40” variantu kļūdas, kas šajā gadījumā ļautu noteikti cīnīties par uzvaru 1.etapā tādēļ, ka man bija īsais farsts (Gandrīz pat maksimāli īsākais izņemot pirmo kontrolpunktu!), bet savu iespēju diemžēl neizmantoju. Beigās 10.vieta pirmajā etapā.

Latvijas čempionātam esmu noskaņojies ļoti kaujinieciski un darīšu visu, lai mežmalas MTB atkārtotu panākumu trešo gadu pēc kārtas… Tiekamies rīt.

A.

856 total views, 5 views today

Categories: Uncategorized

Comments are closed.