Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē norisinājās netālu no Cēsīm pietiekoši skarbā apvidū.  Jau pēc idejas man patīk skarbi meži, bet šis jau bija tuvu tai robežai, kad jau nedaudz bija par skarbu, kam par iemeslu bija tieši fiziskā spēka trūkums.  Jau pēdējo nedēļu pirms čempionāta jutos pietiekoši labi, tāpēc neiekļūšana top3 abās distancēs noteikti būtu slikts starts.

Vidējā distance:

Jau sacensību dienā sajūtas nebija olimpiskas tāpēc nedaudz raizējos vai spēšu būt ātrāks par konkurentiem, bet nedaudz par labu man bija starta izloze, kas nozīmēja, ka nestartēšu sākumā un galvenie konkurenti nav salozēti blakus, izslēdzot iespēju skriet kādam kopā. Iesildoties sajūtas joprojām bija mānīgas, bet zināju, ka uz priekšu kustēšos tīri labi un jākoncentrējas uz orientēšanos. Distanci uzsāku ātri, bet bija problēmas ar karti jau no pirmajiem kontrolpunktiem. Vietām arī lcpiekliboja ceļu izvēle. Kopumā distances laikā lielas kļūdas nepieļāvu, bet pieļāvu ļoti daudz mazu kļūdu, kopumā 10*10-15”.  Veiksmīgi tomēr izcīnīju kāroto medaļu, kaut gan starts nav vērtējams kā labs.

Stafete:

Stafete bija mans septembra galvenais starts. Kaut gan Alūksnes komanda bija pārāk spēcīga, tāpat saglabāju cerību, ka tomēr mēs ar viņiem varam cīnīties. Pirmajā etapā Artjoms skrēja labi, tikai slikti realizētā garā etapa dēļ, kur viņš atstāja 1′ 30”, neatnāca pirmais  zaudējot Alūksnes komandas pirmajam etapam. Prieks par Artjomu, kad uz galveno startu viņš bija gatavs un parādīja to, ka ir viens no labākajiem pirmā etapa skrējējiem arī šogad. Diemžēl otrajā etapā Jānim nezināmu iemeslu dēļ izdevās pieļaut 5′ kļūdu distances beigu daļā, kas, protams, pārvilka strīpu pēdējām cerībām uz zeltu, kā arī top3 jau tika apdraudēts. Startēju tikai 5. vietā vairāk kā divas minūtes aiz medaļām. Jutos daudz labāk kā iepriekšējā dienā un centos atstrādāt distanci pietiekoši labi. Izdevās laba realizācija garajā etapā un tur arī ieraudzīju priekšā Jāni.  Cīņa sākās par bronzu. Neteikšu, ka bija viegli, jo Jānis bija spēcīgs, bet viņš kļūdījās un spēju izmantot šo kļūdu un komandai izcīnīt bronzas medaļu. Savu startu vērtēju kā ļoti labu, jo uzrādīju 3. ātrāko laiku un biju labākais no latviešiem, jo pirmie divi bija kaimiņu viesi. Arī par bronzu komandai ir prieks, jo bijām 1. no tīrajām latviešu komandām.

 

Šobrīd man sākas nosacīts atpūtas periods, jo nākamā sezona sāksies ātrāk kā ierasts, tāpēc sākot no oktobra jau sāksies gatavošanās nākošajai sezonai. Šajā nedēļā esmu paredzējis uzskriet Gulbenes pusē!

A.

1,079 total views, 3 views today

Categories: Uncategorized

3 Responses so far.

  1. Andris says:

    Tagad komentēšana arī strādā!

  2. Kā tad ar maratonu? Tur taču arī jāņem medaļa!

  3. Andris says:

    Jā, esmu domājis par maratonu. Skriešu bez speciālas gatavošanās, jo tomēr gribu nedaudz atpūsties, bet ceru, ka būšu konkurētspējīgs un cīnīties par godalgotu vietu. Priekš manis tā nav mīļākā un piemērotākā distance, bet tomēr centīšos.

Leave a Reply

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box