Pagājis ir vēl viens mēnesis, kas man bija sarežģītāks kā citi. Maģistra darba aizstāvēšanas nedēļā bija auksts, un kādā smagākā treniņā apsaldēju ceļgalus. Ātri ārstējoties turpināju treniņus un viss šķita labi, bet, iespējams, arī apavu un cietā seguma dēļ iedzīvojos kreisā ceļgala sāpēs, kas sagādāja problēmas peldot un skrienot, tāpēc no šīm aktivitātēm izvairījos 5 dienas, bet pastrādāju vairāk fiziski, kur paldies jāsaka arī Sabīnei, kura palīdzēja ar vingrinājumiem. Vēl ar sāpēm celī, kas nebija ne kripatas mazinājušās,  devos uz 9 dienām uz Luksemburgu, kur, neskatoties un sāpēm, atsāku trenēties pēc pilnas programmas.  Sāpes bija izturamas, tāpēc stipri treniņus tas neietekmēja, bet tāpat skriet ar sāpēm nav patīkami. Jau no otrās, trešās dienas jutu nelielus uzlabojumus. Pārmaiņu pēc aizvadīju arī kādu treniņu ar velosipēdu, bet jāsaka gan, ka pa cietu segumu skriešana joprojām nebija iespējama, jo sāpes bija pārāk lielas. Luksemburgā bija iespēja arī visu periodu izbaudīt izcilu veģetāru uzturu un uzklausīt citus dzīvei noderīgus padomus no Mammas māsas ģimenes, kā rezultātā šobrīd vēl joprojām jau veselas 32 dienas esmu veģetārietis un izskatās, ka tāds turpināšu būt. Jau pēdējās dienās celim uzlabojumi bija ļoti jūtami un ieguvu apziņu, ka viss ar celi būs kārtībā. Paldies arī jāsaka Žeņam, kurš pēdējā treniņā man izrādīja arī kādu kalnaināku taciņu.

Atgriežoties no Luksemburgas, treniņus turpināju skriet pa mīkstu segumu un izbaudīju arī Mežaparka skriešanas labvēlību. Pēc tam devos uz Portugāli kopā ar lietuvas superklubu IGTISA, kura krāsas šogad pārstāvēšu lielajās stafetēs un arī vairākas Lietuvas sacensībās. Jau tuvojoties MCO2014, kas bija pirmās plānotās sacensības, sajūtas pēdējos treniņos bija labas, tāpēc skatījos ar cerību uz labiem rezultātiem, bet, ierodoties Portugālē un izbaudot pirmos treniņus apvidū, sapratu, ka tomēr orientēšanas  tehnikā + skriešanā apvidū tik spējīgs nebūšu, bet domu par labu rezultātu, protams, saglabāju.

923152_750540104958272_1696106049_n

 

 

1) Vidējā distance

Distanci veicu viduvēji, ar divām lielām kļūdām. Divas minūtes zaudēju, jo aizskrēju no 3.kp uz 17.kp, kurš bija tieši uz pretējo pusi kā 4.kp, jo pārāk steidzos. Distancē bija vairāki posmi, ko veicu ļoti labi, bet vēl viena 2 minūšu kļūda distances beigu daļā mani pavirzīja vēl zemāk rezultātu sarakstā. Bija arī citas sīkākas kļūdas, kas beigās deva 53. vietu.

 

2) Sprinta distance

Būdams nedaudz vīlies par vidējo, sprintā gribēju reabilitēties un tas daļēji izdevās. Veicu pietiekoši labu sprintu, kur lieki tika atstātas tikai apmēram 10-15 sekundes un tas man deva 25. vietu. Ar ātrumu biju apmierināts. Pietrūka labāka dinamika, jo sprints bija vietām diezgan tehnisks, bet kopumā savu startu vērtēju kā labu.

 

3) Garā distance

Garā distance solījās būt diezgan smaga, tā arī bija. Pamatā tam biju gatavs un sāku ļoti labi, līdz 4kp viss gāja normāli un pēc splitiem atrados ap ~15. vietu, bet tas bija tikai pats sākums. Gūstot pārāk lielu pārliecību uz 5.kp, neizdevās precīzi nolasīt pēdējo piesaisti un pieļāvu ļoti rupju kļūdu uz 3min, noejot garām kontrolpunktam 20-30m attālumā. Turpmāko distances daļu veicu viduvēji, pieļaujot vēl 3 kļūdas apmēram 3-4 minūšu robežās. Kopumā jutos ļoti labi un spēcīgi, bet tas bija krietni par lēnu, lai varētu cerēt uz kaut ko augstāku par 25. vietu.

 

Pēc sacensībām nekādas atpūtas nebija un kopā ar lietuviešu draugiem un Grundzāles stiprāko SIS pārstāvi iegājām nometnes režīmā, pamatā trenējoties 3x dienā. Dienu pirms POM2014 bija vieglāka diena un biju krietni miegains, kas nebija bez pamata, iekšā jau bija vīruss, kurš 2 dienas iepriekš vieglākā formā bija pārgājis pāri Artūram. Pirmajā dienā, kā parasti pie slimības, jutos ļoti labi un 5 minūšu kļūdas liedza iekļūt rezultātu augšgalā. Nakts sprintu pavadīja vējš un lietusgāzes un ar savu mazo Silva L4 lampu veicu labu skrējienu, īpaši neriskējot šaurajās ielās un trepēs. Kopumā labs skrējiens, izņemot pēdējos 3 kp, kuros zaudēju diezgan daudz laika. Fiziski atkal bija ok, ātrumā ārpus šaurajām tumšajā ielām bija labs, kur spēju konkurēt ar grundzālieti, kā rezultātā esmu licis ķīlā 20 Euro par Sprinta Karaļa titula atgūšanu Latvijas čempionātā sprintā. Otrajā dienā distances laikā secināju, ka tas laikam arī šajā nedēļā ir viss, jo fiziski grūti, kalnos iešana sagādāja problēmas un deguns bija ciet. Nākamā diena tika pavadīta gultā ar tējas krūzi rokā, tomēr pēdējā nometnes dienā izgāju nelielā skrējienā, jo veselība jau bija atgriezusies normālā līmenī.

Šobrīd ir grūti saprast, kas man īsti neizdevās, vai ko neizdarīju līdz galam, jo orientēšanas tika atsvaidzināta, bet tādu sacensību plūdumu tā arī sajutu tikai epizodiski un orientēšanas tehniskais izpildījums bija diezgan vājš. Ir palikušas 30 dienas līdz Pasaules kausam, tāpēc vēl ir laiks to noslīpēt. Tiekamies Ventspils nometnē.

1,323 total views, 6 views today

Categories: Uncategorized

2 Responses so far.

  1. Nav says:

    Nav lasāma majasalapa ar šādu fonu, līdzīgi kā Sirmajam, kuram vispār fons mainās. Ieskau kaut ko pamaniīt fonā, jo tekstu ir ļot grūti izlaasīt.

  2. andris says:

    Paldies, par komentāru, jo citreiz nezinu kā tas ir no citu acīm. Ceru, tagad ir labāk?

Leave a Reply

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box