Ik dienas uzvelkot apavus un dodoties skriet, var sajust, ka katra diena kļūst par minūti īsāka un treniņa beigas ar vien vairāk apņem tumsa, kas tikai liecina par to, ka ziema un gatavošanās periods nākamajai sezonai ir sācies. 3 nedēļu nosacīts atpūtas periods ir beidzies un 1. oktobrī esmu sācis nākamo ciklu. Tāpēc ir laiks atskatīties uz rudens sezonas pusi un sezonu kopumā.

Pēdējo reiz šeit rakstīju par Pasaules čempionātu. Pēc tam nekāda atpūta nebija, atgriežoties no pietiekoši slikta čempionāta velme trenēties bija vēl lielāka tāpēc tika būvēta forma WUOC un CISM. Viss izdevās kā plānots un forma bija laba, pa ceļam uzlaboju savu personīgo rezultātu skrējienā apkārt Kusai par 2 sekundēm, kurš bija sasniegts pirms 2011. gada Pasaules čempionāta, kas vairāk vai mazāk iezīmēja, to, ka šobrīd iespējams esmu pārkāpis šo savu slieksni un esmu tā sauktajā “mūža formā”. Pēc tam arī uzvarēju Kuldīgas pusmaratona 5km skrējienā, kaut gan nebija tik labs skrējiens kā Kusā, bet biju ļoti apmierināts ar to ko spēju.WUOC

Uzreiz pēc Kuldīgas skrējiena sēdos Volvo V70 ar 0.5 miljoni nobraukumu un ar ģenerāli pie stūres, lai dotos neaizmirstamā ceļojumā uz Čehiju. Ieradāmies dažas dienas pirms startiem, lai saprastu, kas notiek un atpūstos no garā ceļa. Pirmais pārbaudījums man ceļā bija Garā distance. Jutos ideāli varbūt pat perfekti, bet tomēr kalni bija par lielu un cīņa bija smaga. Starta izloze arī bija laba un aiz muguras startēja divi pasaules grandi, kuri mani vienkārši saplosīja un izmeta no sava vagona (Abi sadalīja 1. un 2. vietu). Jutos, kā nepareizā sporta veidā, kur apvidus skriešanā no viņiem atpaliku ļoti daudz un manu tempu varētu nosaukt tikai par parvietošanos apvidū. Katrā ziņā, nebiju bēdīgs, jo zinu, ka pietrūka kalnu un apvidus skriešanas treniņos, kas man bija liels mīnuss tieši Čehijas kalnos un labi skrienamajā apvidū. Sprinta distance nebija interesanta un vienīgais pārbaudījums bija 120m kāpums vienā gājienā distances otrajā daļā. Neizdevās sākums un otro daļu “atsēdēju” zviedru sportistam (vidējās distances 1.), kas apliecināja, ka tomēr paskriet varu, jo tas lielas grūtības nesagādāja. Vidējā distance bija gatavošanās stafetei, tāpēc galvenais bija saprast, kas tur mūs sagaida. Veicu labu skrējienu, bet pārvietošanās zaļajā distances daļā pat bija neticami lēna pret līderu skrējējiem, kaut gan šķita, ka spēju būt ātrs. Šis fakts vēlreiz apliecināja treniņu trūkumu šādā apvidū. Stafeti gaidījām ar nepacietību, bet Artjomam neizdevās starts, tāpēc ar Artūru pakaļdzīšanos uzsākām no aizmugures. Xplode spārnots, veicu nedēļas labāko skrējienu un biju priecīgs par paveikto.


CISM10410778_10204589269036053_5175329600347437362_n

Pēc nogurdinošā ceļa no Čehijas, nākamajā dienā saslimu un veicu visu, ko iespējams, lai atgriezots pie veselības, jo CISM bija jau pavisam drīz. Tas izdevās diezgan labi un šoreiz uz CISM devos visveselākais no pēdejiem 3 gadiem, jo vienmēr tieši pirms šīm sacensībām man ir veselības problēmas. Principā joprojām atrados labā formā, ko arī nedaudz pacēla smagā WUOC nedēļa, kuras laikā nācās pacelt daudz kalnu un ātri skriet, tāpēc cerēju, ka kājas Austrijas mežos strādās labāk. CISM sākās ar vidējo distanci un pārāk lielu velmi ātri skriet, kas rezultējās vienā no sliktākajiem CISM startiem pēdējos gados. Vienvārd sakot biju ļoti vīlies un zināju, ka tas nav tas, ko varu. Uz nākamās dienas startu devos, jau pavisam cits “es”, kā rezultātā izdevās viens no gada labākajiem skrējieniem un individuāli labākais CISM starts līdz šim – 18. vieta garajā distancē. Stafetē veicu pirmo etapu, kaut gan biju spējīgs skriet nepieciešamajā ātrumā, bet ar pietiekoši lielo izkliedi pazaudēju līderus un finišēju ~2 minūtes aiz pirmās vietas.


LATVIJAS ČEMPIONĀTS – VIDĒJĀ DISTANCE UN STAFETE

Latvijas čempionāts galvenais mērķis bija uzlabot iepriekšējā gadā iegūtas 2 bronzas. Protams, mērķis bija pietiekoši utopisks, jo konkurence bija lielāka un stafetes komanda nedaudz vājāka, bet viss bija iespējams, bet diemžēl starti bija labi, bet ne ideāli, tāpēc, tas arī kopumā neizdevās. Vidējā distancē solis nebija ideāls un arī pieļautās kļūdas liedza izcīnīt medaļu. Beigās 6. vieta pieteikoši stiprā konkurencē. Stafetē komandai pievienojās baltkrievu sportists, kas mūs ierindoja medaļu pretendentu skaitā, bet pēc spēka 4. vietā. Rolandam neizdevās pirmais etaps, kas arī rezultējās tajā, ka ar top3 komandām nevarējām cīnīties un palikām 4. vietā. Čempionāts bija interesants, bet sevi par 100% neizdevās realizēt.

 

 

GULBENES KAUSS UN NIKE RIGA RUN

NRR14A-859

Pēc Latvijas čempionāta sāku atpūsties. Gulbenes kauss bija tuvu mājām, tāpēc arī nostartēju. Jutos pašvaki un orientējos arī ne pārāk labi, kas rezultējās 3. vietā un nekādās īpašās sajūtas. Tas kopumā nedaudz iedzina sliktas sajūtas pirms nākamās dienas, kur bija paredzēts starts NIKE RIGA RUN stafetē. Komanda mums bija spēcīga, kur pirmajā etapā Latvijas čempions 3000m šķēršļu skrējienā Valters Āboliņš, 2. etapā Pasaules čempions OS Edgars Bertuks, 3. etapā es, un ceturtajā grundzālietis Artūrs Pauliņš. Jau pēc pirmā etapa bija skaidrs, ka zemāk pa 3. vietu nebūsim, bet tomēr gribējās pacīnīties ar skrējēju komandā. Tas arī lieliski izdevās un vēl pēc 3. etapa bijām kopā ar līderiem Beigās Artūram izdevās noturēt 2. vietu pret ļoti spēcīgiem konkurentiem. Pats savu posmu veicu labi un biju priecīgs.

 

SOMIJAS ČEMPIONĀTS – SPRINTA DISTANCE UN STAFETE251761_10204732477376172_1621491465240879853_n

Piekritu somu kluba piedāvājuma, un vienā nedēļas nogalē aizdevos uz Somiju, lai palīdzētu stafetē, ka arī nostartētu sprintā. Sprints programma paredzēja kvalifikāciju un finālu. Kā parasti kvalifikācija nedaudz uzdzina drebuli, ar kuru slikti tiku galā un kļūdijos 30”, bet ar to pietika, lai tiktu finālā, bez kļūdu skrējiens ļautu arī uzvarētu savu kvalifikācijas grupu. Finālam biju labi gatavs, bet tā kā finālos neesmu bijis bieži, tad man šis fināls likās patiešām grūts un orientēšanos un ātrumu labā līmenī noturēju tikai 5 minūtes. Distances beigās arī lielākas kļūdas, kas rezultātos deva tikai 34. vietu. Katrā ziņā sprints bija labs un diena izdevusies. Stafetē arī gāja diezgan grūti. Iepriekšējās dienas sauna kājas padarīja nekādas un smagais apvidus padevās 40 minūtes, kur pēdējās 20 minūtes no līderiem atpaliku vēl 3-4 minūtes, kas pirmajā etapā deva 32. vietu +5′ minūtes. Katrā ziņā bija normāli, bet skaidrs, ka šādam apvidum ir jāpatrenējas, jo beigās cīnijos, lai pārvietotos.


NBS KROSS

Kā parasti ik gadu, piedalos NBS krosā. Šogad izdevās izcīnīt 3. vietu ar rezultātu 15:32, kas ir par 3 sekundēm ātrāk kā gadu iepriekš. Gribēju noteikti labāku rezultātu, bet katrā ziņā progress ir jebkurā gadījumā. Gribēju izrādīt nedaudz lielāku pretestību Edgaram, bet pēdējos kilometros viņš bija krietni stiprāks, kā arī pēdējos 500m es zaudēju arī otro pozīciju, piekāpjoties J. Razgalim.


LATVIJAS ČEMPIONĀTS MARATONĀ10658525_10204775510651977_2927568263196860230_o

Diena, kuru es gaidīju 6. gadus, kad pirmo reizi startēju maratona distancē Elites grupā un nefinišēju. Statistika man bija lieliska – 2008. gadā nefinišēju, 2009. gada uzvarēju Junioru grupā (beigās gāju), 2010. gadā finišā knapi iesoļoju, 2011. gadā knapi finišēju, 2012. gadā izstājos, 2013. gadā jau finišēju 4. vietā, bet arī ar grūtībām, un tad beidzot šogad lielāko distances daļu būdams līderis, beigās nedaudz piekāpos maratona karalim Krūmiņam. Katrā ziņā šī medaļa man bija ļoti svarīga, jo iepriekš es neticēju vai vispār to varēšu izdarīt, bet viss notiek uz labu un treniņplāns ir devis progresu arī garākās distancēs, un šobrīd esmu izcīnijis medaļu pilnīgi visās orientēšanās sporta distancēs Latvijas čempionātos. Tā kā šogad Sprinta stafete norisinājās pirmo reizi, tad iespējams esmu vienīgais, kuram ir medaļa no visām disciplīnām (neesmu pārbaudījis). Sacensību gaita man izdevās lieliska, jo jau uz pirmo kotrolpunktu man neviens nesekoja, kā rezultātā izdevās iegūt 4′ pārsvaru, kas ļāva koncentrēties tikai uz savu skrējienu un orientēšanos. Iespējams liktenīga kļūda bija garajā etapā, kur taupot spēkus izvēlējos ceļu, kurš acīmredzami bija ne labākais variants, kā rezultātā Krūmiņš nodeldēja 1′ 30” no mana pārsvara un purvā mani ieraudzīja. Turpināju savu skrējienu līdz pat finišam un piekāpos tikai 3′ minūtes. Super priecīgs un motivēts.


NBS ORIENTĒŠANĀS BIATLONS UN PĻAVIŅU DAMBJA SKRĒJIENS

phoca_thumb_l_2_dambja_skreejiens25

Pēc maratona iezīmējās jaunais gatavošanās periods. Veicu veiktspējas testu, kura rezultāti apliecināja, ka tiešām šoruden “mūža forma” bija. Biju plānojis startēt Siguldas Rudenī, bet pēdējā brīdī saņēmu daudz interesantāku piedāvājumu nostartēt orientēšanas biatlonā. Interesantas sacensības ar orientēšanos pēc kordinātēm un skriešanu armijas formā, kā arī šaušanu. Biju saguris, bet izdevās interesants skrējiens pa Smeceres Silu un komandai 2. vieta. Svētdienā biju nolēmis aizdoties uz Pļaviņam un noskriet Dambja skrējienu. Skrējiens ir interesants ar to, ka distance ir tikai 1.9km un tas notiek ar intervālu startu un šajā gadā arī pret vēju. Izdevās uzvarēt laiku 6:03. Priecīgs.


Kas tālāk? 

Mērķi nākamajam gadam ir nosprausti, plāns ir, tāpēc tikai atliek to realizēt. Treniņplānā ir diezgan daudz jaunu lietu, kuras darīšu pirmo reizi, tāpēc secinājumi būs tikai pavasarī un nākamajā gadā. Uzsvars tiks likts uz skriešanas, tāpēc iespējams krietni vairāk startēšu skriešanas sacensībās. Šī noteikti bija mana labākā sezona līdz šim, protams, rūgtums  ir par saslimšanu pirms EOC fināliem un neveiksmīgiem startiem WOC. Viss pārējais bija labākais, kas man ir izdevies. Uzlaboju personīgos rekordus skriešanas sacensībās, augstākā vieta Pasaules kausā, kvalificējos EOC fināliem, labākie rezultāti 10milā un Jukolā, starts WOC stafetē, WUOC un CISM arī sasniegti labākie individuālie rezultāti. Esmu motivēts un pat vairāk, tāpēc ziemu un pavasari gaidu ar nepacietību un cerams tas manu dzīvi pagriezīs tādā gultnē kā es vēlos un zelts būs tuvāk kā līdz šim.

9,023 total views, 24 views today

Categories: Uncategorized

34 Responses so far.

 1. Thanks for the great info dog I owe you biggity.

 2. Hats off to whoever wrote this up and posted it.

 3. It’s really great that people are sharing this information.

 4. Damn, I wish I could think of something smart like that!

 5. It’s good to get a fresh way of looking at it.

 6. Articles like these put the consumer in the driver seat-very important.

 7. This article keeps it real, no doubt.

 8. This is both street smart and intelligent.

 9. An intelligent answer – no BS – which makes a pleasant change

 10. You keep it up now, understand? Really good to know.

 11. Stay with this guys, you’re helping a lot of people.

 12. Life is short, and this article saved valuable time on this Earth.

 13. If only there were more clever people like you!

 14. Right on-this helped me sort things right out.

 15. Thanky Thanky for all this good information!

 16. I bow down humbly in the presence of such greatness.

 17. Yours is a clever way of thinking about it.

 18. Walking in the presence of giants here. Cool thinking all around!

 19. Nothing I could say would give you undue credit for this story.

 20. This insight’s just the way to kick life into this debate.

 21. I have been so bewildered in the past but now it all makes sense!

 22. Perfect shot! Thanks for your post!

 23. How neat! Is it really this simple? You make it look easy.

 24. milano says:

  I found your this post while searching for some related information on blog search…Its a good post..keep posting and update the information.

Leave a Reply

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box