CyanogenMod uz Desire

Pēdējā laikā ~ 1 gadu lietotais HTC Desire kļuva neciešami lēns dažās aplikācijās (namely- SMS), un dažreiz nereaģēja uz manis izteikto vēlmi pazvanīt kādam. Brutāls restarts palīdzēja, līdz nākamajai reizei. Kā vēsta veca paruna- mazām problēmām restarts, lielām- reinstall's.

Tā kā šī problēma no mazas, bet kaitinošas kļuva par lielu un neizturamu, vakar beidzot nolēmu- jādara. Tā kā gribējās izmēģināt ko jaunu, izdomāju, ka jāpamēģina kāda alternatīvā firmware. Izvēle krita uz Cyanogenmod, jo par to biju dzirdējis visbiežāk.

Instalējot īpašas problēmas neradās, un jau kopumā pēc 2 stundām telefons priecīgi prasīja manus Google servisu pieejas datus, lai veiktu sinhronizāciju.

Pirmie iespaidi- interfeiss reaģē zibenīgi ātri (tīri subjektīvi, salīdzinot ar gadu lietotu, aplikācijām piebāztu telefonu). Pieņemu, ka arī standarta firmware sākumā darbojās aptuveni tik pat ātri.

Ļoti pārsteidza, ka tika salabots ļoti kaitinoša HTC Sense īpatnība- tagad arī desktop's un visas izvēlnes var redzēt arī turot telefonu horizontāli.

Atverot Android Marketu gaidīja arī pirmā problēma- mēģinot novilkt kādu aplikāciju, Markets aizveras paziņojot par negaidītu problēmu. Pēc internetā atrastajiem komentāriem pamēģināju nomainīt telefona valodu uz English (US) un Market sāka darboties kā parasti (pēc instalēšanas nez kāpēc valoda bija Hd English, lai arī ko tas nozīmētu). Tikko pārbaudīju- arī uzliekot Latviešu valodu Market strādā bez problēmām.

Otrā problēma sekoja pēc kontaktu sinhronizēšanas- CyanogenMod nav iekļauta ērti lietojama aplikācija zvanīšanai- vai nu jāievada numurs ar roku, vai arī jāatver kontakti, jāspiež meklēšanas poga, un no saraksta jāizvēlas kontakts, kuram zvanīt.

Šo problēmu atrisina bezmaksas aplikācija TouchPal Dialer, ko nesāpīgi var ielikt zvanīšanas pogas vietā, rezultātā iegūstot tik ļoti pierasto HTC Sense zvanīšanas/numura izvēles veidu (pie tam, atšķirībā no HTC Sense UI, šī aplikācija korekti strādā ar kontaktiem, kuros ir garumzīmes).

Komentāri

Jā, arī es ar savu HTC Desire

Jā, arī es ar savu HTC Desire pārvācos uz dzīvi CyanogenMod v7.1.

Esmu priecīgs par daudzām mazām niansēm un, protams, arī par žiperīgumu.

Bet ir arī nepatīkamas lietas - FM radio sliktāk realizēts un tam ir lineārs skaļuma regulators (jābūt eksponenciālam).

Nomainīju arī sistēmas fontu uz jauno ICS Roboto fontu - tiešām vieglāk lasāms un tīrāk fonts.

Pirms CyanogenMod instalēšanas uztaisīju vecā ROM kopiju, bet tā laikam nebūs vajadzīga - palikšu pie CyanogenMod. :)

Ok, HTC Sense ir pāris lietas

Ok, HTC Sense ir pāris lietas pie kurām var pierast. Tā pati numura sastādīšana, autoātiskā sinhronizācija, kuru nav pat īpaši jāpielāgo. Bet nu - root'ots telefons ir root'ots. Vismaz normāli tiec pie konsoles - vari kaut vai sajūgties galvā un uzlikt sinhronizāciju ar Amazon S3 (ar cron protams). Nekas tevi neattur. :)