Lenovo ThinkPad T400 revjū

Kā jau pēc iepriekšējā raksta daži būs nopratuši, esmu meklējis sev jaunu laptopu.

Sākotnējā ideja bija par lietotu IBM T60/T61, kuru upgreidot līdz maksimumam (lasīt: jauna baterija, SSD disks, RAM), taču sapratu, ka beigās tas izmaksās tikpat cik nelietots jaunākas paaudzes laptops.

Beigās trekni nošpļāvos un nopirku ebay.co.uk nelietotu Lenovo Thinkpad T400, taču bez iepakojuma- pliku datoru un lādētāju. Latvijas internetveikalu cenas šim datoram mani neiepriecināja: lētākais modelis ar izšķirtspēju > WXGA salidzini.lv maksā starp auč un sāpīgi.

Nedēļas laikā gaidītā paciņa arī atnāca, un varēja sākties lielie izpakošanas prieki. Es gan neesmu tik spics vecis lai uzņemtu video, kurā es sajūsmā spiegdams atpakoju paciņu, neliels satraukums manī bija. Bet beigās viss izrādījās kārtībā- pārdevējs mani nepiešņāca un atnāca tieši tāds laptops kā pasūtīju.

Specifikācija geekiem: P8700(2.53GHz), 2GB RAM, 160GB 7200rpm HD, 14.1in 1440x900 LCD, Intel 4500MHD, CDRW/DVD, Intel 802.11agn wireless, Vodafone/AT&T WWAN, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, 6c Li-Ion, WinVista Business 32.

Baterija field režīmā vēl nav notestēta, taču balstoties uz aprakstiem pie minimālas slodzes vajadzētu būt nedaudz zem 4 stundām. Teorētiskais maksimums, ar 9 šūnu bateriju un 2 vai 3 šūnu bateriju CD-ROM vietā esot ap 11 stundām.

Ekrāns- vienkārši ideāls priekš šādas diagonāles. Citiem var šķist burtiņi par mazu, es saku, ka viņiem vajag brilles.

Dizains & ergonomika- daudziem nepatīk konservatīvais dizains, taču es pirku datoru darbam, nevis lai piesietu pie ... un pagarinātu to. Par klaviatūru varu teikt tikai labu- insert/delete bloks atrodas virspusē, nevis kā iepriekšējam laptopam- saspiests labajā malā. Nejūtu arī klaviatūras locīšanos un mīkstumu, par ko sūdzas citos reviewos. Varbūt šajā revīzijā jau tas ir salabots.

Pozitīvas emocijas radīja arī ThinkLight- neliela gaismiņa ekrāna virspusē, ko ieslēdzot smuki apgaismojas klaviatūra. Vairs nevajag celt savu pakaļu lai ieslēgtu gaismu, kad paliek pārāk tumšs.

Lieta, kas Thinkpadus manās acīs padara īpaši pievilcīgus- paplašināšanas iespējas. Baterija kļūst par švaku? Nopērc ietilpīgāku- pieejamas baterijas ar 3, 6 un 9 šūnām. Paliek par mazu cietais disks- pieliec otru, CD/DVD-ROM vietā. Par tādām standarta lietām, kā CPU un RAM upgrade nemaz nerunājot.

Pozitīvs fakts šajā pirkumā ir ražotāja garantija līdz 2012. gada beigām.

Windows Vista tika nahrenizēta pirmajās 10 minūtēs, un tās vietā stājās jauns un svaigs Windows 7 Ultimate.

Pašam bildēt slinkums, tāpēc norādīšu virzienu, kurā rakt: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4946&review=lenovo+thin...

 

Komentāri

Cik tad izmaksāja pasūtīšana

Cik tad izmaksāja pasūtīšana no ebay?

530Ls, ar visu piegādi, kas

530Ls, ar visu piegādi, kas maksāja 30 GBP.

A es nozagu brāļa ideju un

A es nozagu brāļa ideju un nopirku t60, kas man gan izmaksāja tikai ap 200ls :P